Přírodní afrodiziaka: Tipy, jak zvýšit libido

Ne vždy máme takovou chuť na sex, jakou bychom chtěli. Pokud tím netrpí váš osobní život, pak je vše v naprostém pořádku. Co když by ale váš protějšek stál o častější dovádění v posteli? V takovém případě by vám mohla pomoci afrodiziaka pro muže, která ve vás mohou zažehnout novou jiskru vášně.

Přírodní afrodiziaka

Afrodiziaka jsou látky, kterým se už v dávných dobách připisovaly pozitivní účinky na lidskou sexualitu. Jejich samotný název je pak odvozen od jména bohyně Afrodité, která byla bohyní plodnosti a lásky.

Zajímavostí je, že se v minulosti k povzbuzení sexuality používaly i látky, o kterých dnes víme, že mohou být jedovaté, nebo jiným způsobem problematické. V současné době však naštěstí máme moderní vědu, díky které můžeme používat jen afrodiziaka, která by nám neměla nijak ublížit.

Co způsobuje menší chuť na sex? A po jakých bylinkách a přírodních prostředcích na podporu sexuality můžete sáhnout?

Navigace

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Příčiny nezájmu o sex

Lidská sexualita je poměrně dost komplikovaná. U mužů může hrát velkou roli nízká hladina testosteronu, která může vyvolat příznaky andropauzy. Vzhledem k tomu, že mezi její příznaky patří nedostatek energie, přibírání na váze a špatná nálada, není se co divit, že sex je to poslední, na co byste měli v tuhle chvíli chuť.

Dále může být na vině i:

 • Nedostatek spánku
 • Stres
 • Deprese
 • Nadužívání alkoholu a kouření
 • Mnoho, nebo naopak málo cvičení
 • Obezita
 • Cukrovka

A mnoho dalších, včetně úzkosti a problémů ve vztahu, kvůli kterým máte pocit, že si nerozumíte s protějškem tolik, jako dřív.

nejlepší přírodní afrodiziaka bylinky

Nejlepší přírodní afrodiziaka

Naši předkové byli odvážní, protože sahali například po španělských muškách a po mandragoře. Naštěstí, my už nic takového dělat nemusíme.

V posledních několika letech je hodně oblíbený kotvičník zemní, který může podpořit váš sexuální zápal. Za dobrou volbu se považuje i ženšen pravý, který v Asii platí za oblíbený životabudič. Kromě toho, že podporuje prokrvení organismu, měl by vám dodat i dostatek energie pro vaše erotické hrátky. V neposlední řadě je v poslední době hodně populární i L-arginin.

Když se ještě vrátíme k bylinkám, muži hodně často sahají i po mace peruánské, které se kvůli jí připisovaným účinkům často říká peruánská viagra.

Jak postupovat?

Na trhu existuje široké spektrum přípravků, které obsahují pouze jednu látku, která může podpořit vaši sexualitu a erekci. I když na nich není nic zásadního špatně, takové doplňky stravy vám nenabídnou komplexní péči.

Z toho důvodu pro vás bude vhodnější, když sáhnete po vícesložkových doplňcích stravy pro muže, které obsahují komplex několika bylinek, které podporují spokojený sexuální život.

V jejich složení byste měli hledat především:

 • Macu peruánskou
 • Ženšen pravý
 • Kotvičník zemní
 • Šafrán setý

Jelikož se šafrán považuje za nejdražší koření světa, to, že ho budete užívat ve formě přírodního doplňku stravy pro vás bude s velkou pravděpodobností ekonomičtější, než když byste si ho chtěli kupovat na váhu. Vzhledem k tomu, že se mu připisuje schopnost podporovat dobrou náladu, muži, kteří trpí na zádumčivost by ho mohli jistě ocenit.

Co se týče ženšenu, dávejte si velmi dobrý pozor na to, aby šlo o ženšen korejský, červený ženšen nebo o ženšen pravý. V některých doplňcích stravy najdete indický nebo sibiřský ženšen. I když se může zdát, že jsou to stejné rostliny, ve skutečnosti je to úplně něco jiného. Nenechte se tedy těmito názvy při nákupu zmást.

Také nezapomínejte na to, že doplňky stravy s výše uvedenými bylinkami by se měly užívat každý den a v jasně stanoveném množství. Když je ještě doplníte zdravějším životním stylem a lepší partnerskou komunikací, věříme, že se váš sexuální život vrátí do původních kolejí.

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *