Předčasná ejakulace: 4 tipy, jak ji oddálit

Předčasná ejakulace je strašákem mnoha sexuálně aktivních mužů, protože mohou mít opakovaně pocit, že při své misi, kterou je uspokojení protějšku, selhali. Jelikož to může mít negativní vliv na jejich sebevědomí a na četnost sexuálních aktivit, podíváme se, co ji může způsobovat a jak by se dala vyřešit.

předčasná ejakulace

Nepsané společenské normy požadují, aby muži měli (prakticky) stálou erekci, dokázali se věnovat sexu několikrát za den, měli úspěch u žen a dokázali zplodit co nejvíc zdravých potomků. Kdo se tomuto ideálu nemůže vyrovnat, ten je v očích mnohých naprosto odepsaný a měl by přenechat své místo někomu, kdo je schopnější.

Tak jednoduché to ale v životě nebývá. Předčasná ejakulace se může objevit jen občas, ale také vám může dělat vrásky na čele několikrát do týdne. Navíc, rozhodně není zdravé, abyste svou úspěšnost posuzovali na základě nerealistických požadavků, se kterými dokáže držet krok jen naprosté minimum mužů.

Pokud vás ale kvalita vašeho sexuálního života kvůli předčasné ejakulaci trápí, níže se podíváme na vše, co byste o ní měli vědět. Včetně toho, co se s ní dá dělat.

Navigace

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Proč nevydržím při sexu?

Za předčasnou ejakulaci označujeme jakékoliv vyvrcholení, které přijde dříve, než by sexuálně aktivní muž chtěl. Přitom jde ale o celkem častý problém, který se alespoň občas objeví snad v každé ložnici.

V případě, že k předčasné ejakulaci nedochází pokaždé, nebo alespoň ne příliš často, nejde o nic, kvůli čemu byste se měli začít znepokojovat. Pokud se s ní ale setkáváte skoro vždycky, jde o důvod, proč byste měli sami sobě věnovat zvýšenou pozornost.

Mezi možné příčiny předčasné ejakulace patří třeba:

  • Sexuální zneužívání v minulosti
  • Časné zahájení sexuálního života
  • Deprese
  • Nízké sebevědomí
  • Strach z předčasné ejakulace
  • Úzkost
  • Erektilní dysfunkce
  • Problém ve vztahu

Někdy může mít na rychlost ejakulace vliv i stav vaší prostaty, z toho důvodu je vhodné chodit na pravidelné preventivní prohlídky k urologovi.

4 tipy na oddálení ejakulace

oddálení předčasné ejakulace

Speciální kondomy

Prvním tipem, který vám může pomoci překonat potíže ve chvílích největší potřeby je používání speciálních kondomů, které obsahují látky, jež dovedou oddálit ejakulaci. Nebudeme lhát, takové kondomy nejsou úplně nejlevnější, pokud ale potřebujete okamžitou pomoc, mohly by na vás zabrat.

Lepší jídelníček

Dalším pomocníkem může být lepší jídelníček. Ten by měl zahrnovat především zdroje zinku a hořčíku. Zahrnout do něj můžete například dýňová semínka, špenát, mandle, cizrnu, česnek, hrášek, sezamová semínka, kvalitní tmavou čokoládu a podobně. Jeho efekt se asi neprojeví hned, takže ve svém úsilí vytrvejte alespoň po dobu několika týdnů.

Masturbace

Možná to zní bláznivě, ale některým mužům může doopravdy pomoci i masturbace. Především pak těm, kteří ejakulují kvůli velké chuti na sex, což se může stát třeba po delší době abstinence. Pokud začnete před stykem masturbovat, vaše vzrušení by mělo být o něco mírnější a vy byste díky tomu mohli déle vydržet.

Nové sexuální praktiky

Nehledě na to, jaký model sexu nám společnost předkládá, sexuální hrátky mohou mít i zcela jinou podobu. Můžete vyzkoušet vzájemnou partnerskou masturbaci, erotické hračky, mazlení a další formy intimity, které vám rozšíří obzory. Díky tomu byste neměli pociťovat tak velký tlak na výkon a měli byste si umět poradit v širším spektru situací. Jelikož na předčasnou ejakulaci může mít negativní vliv vaše nejistota, určitě se to vyplatí vyzkoušet.

Jak zlepšit erekci?

Spolu s výše uvedenými tipy a triky vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu erekce a libida, které obsahují komplex několika bylinek. V jejich složení hledejte především kotvičník zemní, macu peruánskou, ženšen pravý a šafrán setý. Kromě pevnější erekce vám mohou nabídnout i podporu chuti na sex, takže se můžete znovu těšit z normálního intimního života.

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *