Poruchy erekce: Jak tyto problémy řešit?

Máte problém s tím, že se vám penis nestaví do pozoru, jako tomu bývalo v dřívějších dobách? V tom případě zcela chápeme, že na pravidelně bázi zažíváte pocit bezmoci a frustrace. Jaké poruchy erekce existují? Co může být jejich příčinou? A jak se dají řešit?

poruchy erekce

Poruchová erekce nemusí být problémem vyššího věku, ale i radostného mládí. Zvlášť, když jste dlouhodobě unavení, ve vztahu to skřípe nebo máte deprese a úzkosti. Pokud ale parťák selže jednou za čas, není to takový problém, jako když se tak děje téměř pokaždé.

Přitom, pevná erekce a dlouhá výdrž jsou ukazatele, které se často spojují s opravdovým mužstvím. A nikdo nechce patřit do kategorie těch, kteří tohoto ideálu nedosahují. Někdy se nás ale skutečný život na náš názor neptá a prostě nás hodí do nějaké ne úplně příjemné situace, se kterou si musíme umět nějak poradit.

Nemusíte ale propadat panice. Problematická erekce je častější, než si možná myslíte. Tak se pohodlně posaďte a pojďte o ní něco zjistit.

Navigace

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Jaké existují poruchy erekce?

Erektilní dysfunkce

Řada mužů má problém s takzvanou erektilní dysfunkcí. Její podstatou je to, že muž není schopen dosáhnout erekce buď vůbec, nebo dochází k jejímu rychlému ochabnutí. Následkem toho tedy není možné uspokojivě realizovat partnerský pohlavní styk. Může jít buď o krátkodobý problém, nebo o velmi častý jev, který se objevuje na pravidelné bázi.

Předčasná ejakulace

Velmi nepříjemné chvíle můžete zažívat i tehdy, kdy sice vše proběhne na první pohled v pořádku, k vyvrcholení však dojde v řádu několika málo vteřin po zahájení styku, po kterém následuje ochabnutí.

jak řešit poruchy erekce

Jaké jsou jejich příčiny?

Zatímco předčasná ejakulace většinou souvisí s naším sebevědomím, se strachem (třeba, aby k tomu nedošlo zase), či s delší sexuální abstinencí, po které máme sex s někým, na koho se moc těšíme, erektilní dysfunkce může pramenit z mnohem širšího spektra příčin. A ty mohou souviset jak s životním stylem, tak se zdravotním stavem či s psychikou.

Roli v tomto případě může hrát například:

 • Únava
 • Stres
 • Nesoulad ve vztahu
 • Obezita
 • Onemocnění kardiovaskulárního systému
 • Cukrovka
 • Deprese a úzkost
 • Nedostatek testosteronu
 • Kouření a pití většího množství alkoholu

A mnoho dalších.

V případě, že se setkáváte s ochablostí a neschopností udržet erekci opravdu často, rozhodně nešlápnete vedle, když se necháte důkladně vyšetřit a ujistíte se, že je s vaším zdravotním stavem vše v nejlepším pořádku.

Jak řešit poruchu erekce?

Když vám lékař řekne, že za poruchovou erekci nemůže nějaký skrytý zdravotní problém, otevírá se vám poměrně široké pole působnosti, co můžete podniknout. Například u předčasné ejakulace může mít význam masturbace před stykem, takže nebudete během akce tak horliví. Také se dnes běžně prodávají kondomy a lubrikační gely, které obsahují látky na podporu sexuální výdrže.

Pro podporu erekce zase můžete zvolit dlouhodobé užívání přírodního doplňku stravy na posílení vitality, libida a výdrže, který obsahuje látky na prokrvení penisu a na posílení sexuální touhy.

Nejlépe se rozhlížejte po doplňku, který ve složení obsahuje:

 • L-Citrulin
 • L-Arginin
 • Šafrán setý
 • Ženšen pravý
 • Kotvičník zemní
 • Macu peruánskou

Chcete-li podpořit svou sexualitu a testosteron i jinými způsoby, doporučíme vám nezanedbávat spánek, zdravý jídelníček, ztrátu přebytečné hmotnosti, redukci stresu a silové cvičení. Hodně také udělá, když budete ve svém vztahu více upřímní a naučíte se budovat i nesexuální formy intimity. Ta zahrnuje například pohlazení či mazlení, které nemusí vždy skončit jenom v posteli.

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *