Impotence u mužů: Co to je, příznaky a léčba

Impotence je problém, který děsí velké množství dospělých mužů. Obvykle to totiž znamená, že mají potíže s dosažením a udržením erekce, což je podmínka pro realizaci pohlavního styku. Co s tím?

impotence u mužů

Pevná a dlouhotrvající erekce je v naší společnosti velmi ceněná. Mnohdy dokonce tak moc, že na ní závisí mužovo sebehodnocení. Jaké to může mít následky si asi nemusíme domýšlet. Kdo má s erekcí nějaký problém, ten je považován za méně schopného. Takový člověk se navíc se svým problémem moc nešíří, protože tuší, že od blízkého okolí by se mu nejspíš nedostalo pochopení. Stud navíc může být tak velký, že se muž sexuálním aktivitám raději vyhýbá.

Nedostatek partnerského sexu, kdy navíc chybí uspokojivé vysvětlení odmítání sexuální aktivity, však může přispět k dusné atmosféře, k hádkám, a někdy dokonce i k rozpadu vztahu. Z toho důvodu je důležité se nebát se svým problémem vystoupit a začít s ním něco aktivně podnikat. Jedině tak může dojít ke zlepšení situace a k návratu k původní kvalitě života.

Navigace

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Co je to impotence?

Impotence je termín, kterým často označujeme erektilní dysfunkci. V překladu to znamená, že muž nedokáže dosáhnout kvalitní erekce. Případně se mu to povede, ale netrvá tak dlouho, aby bylo možné realizovat penetrativní pohlavní styk. Kromě toho, že to může mít negativní dopady na váš partnerský život a sebevědomí, může vám to znemožnit početí společného potomka.

Příznaky a projevy

Kromě neschopnosti dosáhnout erekce a jejímu rychlejšímu opadnutí můžeme do této kategorie zařadit i další potíže.

Jmenovat můžeme třeba:

 • Předčasnou ejakulaci
 • Opožděnou ejakulaci
 • Anorgasmii

impotence příčiny příznaky projevy

Jaké jsou příčiny impotence?

I když to vypadá, že erekce je celkem jednoduchá záležitost, uvědomte si, že na ni má vliv velké množství faktorů. Kromě zdravotního stavu ji může ovlivňovat i vaše vnitřní rozpoložení, nálada ve vztahu a mnoho dalších věcí. Zcela vynechat nelze ani negativní dopady nezdravého životního stylu.

Pokud bychom měli být konkrétní, erekci může negativně ovlivnit:

 • Nízká hladina testosteronu
 • Cukrovka
 • Vysoký krevní tlak
 • Kouření
 • Konzumace alkoholu
 • Deprese

A mnoho dalších, z nichž ne všech se dá v životě vyvarovat.

Jak podpořit plodnost a erekci?

Plodnost a erekci lze podpořit mnoha způsoby. Vyzkoušejte například přírodní doplňky stravy pro muže, které obsahují bylinky na podporu plodnosti, sexuality a kvality spermií.

V jejich složení hledejte hlavně:

 • Macu peruánskou
 • Kotvičník zemní
 • Šafrán setý
 • Ženšen pravý

Jejich užívání můžete podpořit i dalšími prostředky na podporu erekce, které se běžně používají při zvládání potíží. Někteří muži například občas sáhnou po vakuové pumpě, která dovede snadno přispět ke ztopoření penisu. Pumpa by se ale neměla nadužívat, protože by mohla ovlivnit funkci topořivých těles.

Naprostou samozřejmostí by měla být i změna životního stylu. Vzhledem k tomu, že jedním z rizikových faktorů je pití alkoholu a kouření, měli byste abstinovat, nebo své neřesti alespoň co nejvíce minimalizovat.

Dále vám může pomoci i úprava tělesné hmotnosti, ke které se lze dopracovat zdravějším jídelníčkem a pravidelným pohybem. Hodně pro vás dokáže udělat i redukce stresu. S ním si dovede poradit delegace povinností na další osoby a osvojení si několika relaxačních technik, které vám pomohou v krizových situacích. Jmenovat můžeme například cvičení jógy, meditaci, psaní deníku nebo dechové cvičení.

V neposlední řadě také nezapomínejte na komunikaci ve vztahu a na péči o něj. I to může mít na kvalitu vašeho sexuálního a osobního života pozitivní vliv.

💡 TIP: Srovnání TOP 10 přípravků na podporu erekce

✅ jaké přípravky opravdu obsahují účinné látky?
✅ test jejich účinnosti
✅ porovnání cena/výkon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *